Kokybiškų žvakių paslaptys

        1. Ar galiu nudažyti žvakių vašką burokėlių sultimis, trintomis spalvotomis kreidelėmis?

NE. Vaškui nudažyti naudojami tam tinkami dažai (skysti ar traškučių, plytelių forma), nes jie minimaliai daro įtaką žvakės degimui, kadangi tam netinkami spalvoti priedai kemša dagtį jai degant, nors to ir nepastebėsite, gali lemti žvakės išvaizdos defektus, pakeisti žvakės kvapą.


2. Ar galiu į žvakės vidų priberti džiovintų gėlių, žolelių, kavos pupelių, žėručio, kad ji būtų įdomesnė, gražesnė?

TAIP ir NE. Bet kokie priedai, kurie neskirti būti įtraukti į žvakės liepsną ir sudegti, yra pavojingi, ne veltui žvakių su tokiais priedais pardavėjai paprastai neturi ir negali gauti civilinio draudimo nuo nelaimingų atsitikimų ją deginant. Tokie priedai nepavojingi, jei jie neturi galimybės liestis prie liepsnos, pvz., jie yra kietosios žvakės kraštuose ir dagtis yra parinkta taip, kad neišdegina žvakės iki kraštų, arba žvakės indelis yra papuoštas jais iš išorės, taip pat tokie papuošimai tinka kvapiosios vaško plytelėms, nes joms lydyti nenaudojama tiesioginė liepsna.   


3. Ar galiu nenaudoti dagčiai jokių jos priedų ir tiesiog prilaikyti ją pilant vašką?

TAIP ir NE. Žinoma, galima nieko nenaudoti, juk dagtis ir yra žvakės šerdis, tačiau jūs prisiimate riziką, kad pripylus vaško dagtis gali neatsilaikyti ir išsijudinti nuo indelio dugno, sustingti ne centre, o kreivai. Išcentruoti dagtį indo dugne galima ir tuo pačiu vašku, jo įlašinus ir įstačius dagtį, tada jam pastingus supilant likusį vašką. Kitos patikrintos priemonės yra: karštų klijų pistoletas, klijų lašeliai, dagties lipdukai. Dagčiai išcentruoti indo viršuje irgi galima nieko nenaudoti, tiesiog pakoreguojant pirštais, kol ji stingsta. Tačiau patikrintos priemonės yra tokios: mediniai, metaliniai, plastikiniai dagties centravimo įrankiai, medinės lazdelės ir panašūs „išradimai“.


4. Turiu senos žvakės vaško. Nežinau, koks tai vaškas. Ar galiu jį vėl išlydyti ir pasidaryti žvakę?

DAŽNIAUSIAI TAIP. Nors situacija sunkėja, jei nežinote, koks tai vaškas, nes bus sunku suprasti, kokia maksimali lydymosi temperatūra, kokios dagtys jam geriausiai tiktų. Jei darote tik sau, galite eksperimentuoti ir pasigaminti žvakių darkart. Tiesa, jei ji kvapni, aromatas gali tapti silpnesnis. Taigi perlydyta žvakė nebus 100 proc. kokybiška ir atitinkanti originalią.


5. Ar galiu padaryti ypač kvapnią žvakę į ją įpildamas daugiau kvapo (aromatinio aliejaus, eterinio aliejaus), nei rekomenduoja vaško ir kvapo gamintojai?

TIKRIAUSIAI NE. Žinoma, Jūs galite pabandyti įpilti daugiau, bet pagalvokite, ar tikrai tą verta daryti? Gamintojai maksimalų procentą nurodo ne veltui - testų metu atskleista, kad maksimaliai geram kvapui ir degimo procesui visiškai pakanka 6-8 proc. aromatinio aliejaus vaško kiekiui, o eterinio aliejaus daugiausia galima sunaudoti 6 proc. vaško kiekiui. Bandymai padidinti aromatinio aliejaus kiekį iki 10 proc. dažnai nepagerindavo kvapo žvakei degant, o mišinys tapdavo per sunkus dagčiai normaliai degti, aliejus gali po kurio laiko netgi atsiskirti nuo vaško, taip pat žvakės savikaina žymiai padidėja, nors geresnio rezultato negaunate.


6. Nusipirkau dagčių, kvapo ir vaško iš EBAY/ALIEXPRESS, bet nežinau/pardavėjas neįvardina, koks tai vaškas ir koks dagties dydis, ar aromatas patikrintas ir saugus, mano žvakė dega tuneliu/nedega/dega pavojingai kaitriai. Ką daryti?

DAŽNIAUSIAI IŠMESTI. Sunku taisyti klaidas, kai neaiškūs ir neįvardinti priemonių pavadinimai, dydžiai, paskirtis, nes nežinoma, ką keisti kito testinio gaminimo metu. Dėl to patartina naudoti aiškiai įvardintus, patikrintus, saugius priedus, juk žvakė yra sudegantis produktas, o kai nežinote, kas dega, tai galbūt šiek tiek nuodijate save ir aplinkinius.