Žvakių gamybos patarimai

Žvakių gamybos patarimai

Pateikiame keletą naudingų patarimų, kaip sėkmingai pasigaminti sojų vaško žvakes:

1. Kadangi dagtis gali paspartinti vaško kristalizavimąsi, labai svarbu iš anksto pasirengti ir pritvirtinti dagtį žvakės formoje, kad būtų išvengta įtrūkimų ir ertmių.

2. Dėl sezoninių pokyčių gali prireikti pakoreguoti vaško išpilstymo temperatūrą: kiek aukštesnės negu rekomenduojamos vaško temperatūros išpilstant šaltuoju metų laiku ir žemesnės pilstant šiltuoju metų laiku.

3. Greičiau atvėsinti vašką galima pažeminus kambario temperatūrą, padidinus oro cirkuliaciją, tarpus tarp vėstančių žvakių, pažeminant pilstymo temperatūrą ir pakeičiant aušinimo paviršių į vėsesnį.

4. Norint, kad vaškas vėstų lėčiau, reiktų paaukštinti kambario ir išpilstymo temperatūrą, netiesiogiai apdengti žvakes, vėsinti žvakes ant paviršiaus iš šilumą sulaikančios medžiagos.

5. Galimas vaško drožlių susislėgimas transportavimo metu neturi jokios įtakos vaško kokybei.

6. Žvakės vaško paviršiaus „prakaitavimas“ arba „kraujavimas“ lašelių pavidalu kambario temperatūroje gali atsirasti dėl aromatinių aliejų nesuderinamumo. Reikėtų pabandyti pakeisti kvapą ar jo gamintoją.

7. Tiriant įvairias sudedamąsias žvakės dalis - kvapus, dažus ar dagtis - visada geriausia ištestuoti ne mažiau kaip tris žvakes.