Apie mūsų aromatinius aliejus

Apie soyacandles.lt aromatinius aliejus

Skirtingai nei augalinės kilmės eteriniai aliejai, aromatiniai aliejai yra susintetinta natūralių kvapų formulė, todėl jų žvakėje reikia mažesnio kiekio, negu eterinių aliejų, tam kad pasiektumėte tą patį kvapo stiprumą, taip pat jiems pagaminti reikalinga ne tokia brangi žaliava, kaip eteriniams aliejams (ypač labai retiems ar brangiems, tokiems, kaip, pvz., rožių), nors žvakėse kokybiški aromatiniai aliejai dega taip pat gerai ir švariai.

Aromatiniai aliejai gali atkartoti beveik bet kokį egzistuojantį kvapą, todėl jie yra labai vertinami įdomesnių, nišinių žvakių kūrėjų. Pagal kai kurių aromatinių aliejų pavadinimus netgi galima nuspėti, kad tai yra susintetintas kvapas, kadangi tokių eterinių aliejų tiesiog neįmanoma išgauti.

Aromatiniai aliejai dažnai yra sąmoningai pasirenkami naudoti žvakėms siekiant tausoti gamtinius išteklius, o aromaterapiniuose produktuose, kurie neturi tiesioginio sąlyčio su liepsna (lydomose vaško plytelėse, namų kvapuose ir panašiai), pasirenkama naudoti eterinius aliejus.

Svarbu žinoti, jog rinkoje yra ir prastos kokybės, pigių aromatinių aliejų (kaip ir eterinių aliejų). Tokie kvapai dažniausiai iškart juntami kaip sintetiniai. Kokybiškai pagaminti, švieži ir aiškios kilmės bei visą dokumentaciją turintys aromatiniai aliejai bus tokie pat malonūs nosiai ir saugūs naudoti galutiniame produkte, kaip ir eteriniai aliejai. 

Daugiau informacijos apie mūsų aromatinius aliejus

Mūsų siūlomi koncentruoti aromatiniai aliejai yra sukurti ir pagaminti Europoje, saugūs naudoti, pateikiame privalomą dokumentaciją (SDL, IFRA, alergenų deklaracija). 

Kiekvieno aromatinio aliejaus aprašyme pažymime, ar jis turi šias savybes:

  • be ftalatų,
  • be kancerogenų, nekelia pavojaus reprodukcinei sistemai ir vaisiui, esančiam motinos įsčiose (CMR Agent-Free),
  • tinka veganams (formulėje nėra gyvulinės kilmės produktų),
  • produktas ar jo sudėtinės dalys nebuvo testuotos su gyvūnais,
  • mūsų tiekiamuose aromatiniuose aliejuose nėra lilialio (CAS 80-54-6 arba butylphenyl methylpropional)! Europos Sąjungoje jis buvo uždraustas naudoti kosmetikoje 2022 m. kovo mėn., kai buvo nustatyta, kad jis kenkia vaisingumui. Lilialis yra organinis cheminis junginys, dažnai suteikiantis ciklameno arba pakalnutės gėlių kvapą, tačiau EFSA nustatė, kad šis junginys turi toksišką poveikį žmogaus reprodukcinei sistemai. Todėl junginys nebegali būti laikomas saugiu.

Rekomenduojame pasiruošti mišinį pagal proporcijas gramais ir tik tada prisipilti reikiamą tūrį mililitrais, nes skirtingų mišinių svoris gramais neatitiks tūrio mililitrais, kadangi visų aromatinių ar eterinių aliejų tankiai yra skirtingi. Skaičiavimo pagal kvapo koncentracijos vaške metodą pavyzdys: kai yra 100 g vaško ir reikia 5% kvapo koncentracijos, 100 g x 0.05=5 g kvapo. Visas mišinio svoris bus 100 g + 5 g=105 g. Maksimaliai - 10 proc. - kvapo koncentracijai 1000 g vaško reikia 100 g kvapo, visas mišinio kiekis bus 1100 g. 

Mes pažymime, ar aromatiniame aliejuje yra vanilino. Kai aliejaus sudėtyje yra vanilino, tai reiškia, kad toks aromatinis aliejus per trumpą ar ilgą laikotarpį gali pakeisti žvakės, vonios ir kūno produktų, muilų spalvą, lemti metalinių, aliuminio indelių koroziją. Rekomenduojama žvakes gaminti stikliniuose indeliuose.

Mes nurodome kiekvieno aromato degimo temperatūrą (angl. Flash Point of Fragrance). Tai - temperatūra, kurią pasiekęs aromatinis aliejus atviroje liepsnoje ar nuo kibirkšties gali užsidegti.  Ši temperatūra aktuali gelio žvakių gamintojams, nes gelio vaškui rekomenduojamas aromatinis aliejus, kurio degimo temperatūra aukštesnė nei +76,7°C, taip pat aromatinių aliejų, kurių degimo temperatūra yra žema, kai kurie tiekėjai nesiunčia oro paštu. Pilant aromatinį aliejų į išlydytą vašką, kuris yra aukštesnės temperatūros nei degimo, jis neužsidegs. Taip pat žema aromato degimo temperatūra nereiškia, kad kvapas žvakėje bus silpnas, tačiau rekomenduojama vašką su aromatiniu aliejumi išpilstyti kaip įmanoma greičiau.


Skaityti kitą įrašą: Saugus elgesys su koncentruotais aliejais


Šioje kategorijoje prekių nėra.