Aromatinių ir eterinių aliejų skirtumai

Pagrindiniai aromatinių ir eterinių aliejų skirtumai

  • Skirtingai nei augalinės kilmės eteriniai aliejai, aromatiniai aliejai yra susintetinta natūralių kvapų formulė, todėl jų žvakėje reikia mažesnio kiekio, negu eterinių aliejų, tam kad pasiektumėte tą patį kvapo stiprumą, taip pat jiems pagaminti reikalinga ne tokia brangi žaliava, kaip eteriniams aliejams (ypač labai retiems ar brangiems, tokiems, kaip, pvz., rožių), nors žvakėse kokybiški aromatiniai aliejai dega taip pat gerai ir švariai.

  • Aromatiniai aliejai gali atkartoti beveik bet kokį egzistuojantį kvapą, todėl jie yra labai vertinami įdomesnių, nišinių žvakių kūrėjų. Pagal kai kurių aromatinių aliejų pavadinimus netgi galima nuspėti, kad tai yra susintetintas kvapas, kadangi tokių eterinių aliejų tiesiog neįmanoma išgauti.

  • Aromatiniai aliejai dažnai yra sąmoningai pasirenkami naudoti žvakėms siekiant tausoti gamtinius išteklius, o aromaterapiniuose produktuose, kurie neturi tiesioginio sąlyčio su liepsna (lydomose vaško plytelėse, namų kvapuose ir panašiai), pasirenkama naudoti eterinius aliejus.

  • Svarbu žinoti, jog rinkoje yra ir prastos kokybės, pigių aromatinių aliejų (kaip ir eterinių aliejų). Tokie kvapai dažniausiai iškart juntami kaip sintetiniai. Kokybiškai pagaminti, švieži ir aiškios kilmės bei visą dokumentaciją turintys aromatiniai aliejai bus tokie pat malonūs nosiai ir saugūs naudoti galutiniame produkte, kaip ir eteriniai aliejai. Šioje kategorijoje prekių nėra.