Kaip naudoti vaško tirpukus?


Kas yra vaško tirpukai ir kaip juos naudoti?

Kokia vaško tirpuko paskirtis?

Vaško tirpukas iš esmės yra žvakė be dagties. Kvapusis vaškas, kurį ištirpinate vaško šildytuve (elektriniame arba su arbatine žvakute), išskiria daug stipresnį ir pastovesnį kvapą nei žvakė. Taip yra todėl, kad jį tirpinate aukštesnėje, pastovesnėje temperatūroje ir taip išgarinate kvapą.

Kaip naudoti vaško tirpuką?

Paimkite vaško tirpuką ir įdėkite į vaško šildytuvą – jie būna įvairių formų ir dydžių, dažniausiai keramikiniai. Tada uždekite paprastą bekvapę arbatinę žvakutę ir įstatykite ją į šildytuvą arba įjunkite šildytuvą, jei jis yra elektrinis. Nepilkite vandens ar aliejaus į tirpstantį vašką. Kai nebenorite tirpinti, tiesiog užgesinkite arbatinę žvakutę ar išjunkite elektrinį šildytuvą ir vaškas sukietės. Kitą kartą šį vašką galėsite vėl išlydyti. Atkreipkite dėmesį, jog vaškas šildytuve neištirpsta taip švariai, kaip žvakėje indelyje - vaško tirpukas neišnyks.

Kaip naudoti vaško tirpuką be šildytuvo?

Vandens vonelės metodas: vidutinio dydžio puode pašildykite šiek tiek vandens, tada įdėkite mažesnį puodą į vandenį ir įdėkite vaško tirpuką į mažesnį puodą. Tai puikus būdas mėgautis aromatu be šildytuvo.

Kiek laiko reiktų lydyti kvapnų vaško tirpuką?

Vaško tirpuką galite šildyti tol, kol nebejaučiate jo aromato ore. Kvapas pamažu pradės blėsti jį kaitinant, kol jo visai nebejausite. Tai gali įvykti po 5–8 valandų, jei tirpuke buvo vidutiniška kvapo koncentracija, arba po 12-18 valandų, jei tirpuke buvo didelis kvapo kiekis.

Kaip išvalyti vaško šildytuvą?

Norėdami pašalinti nebereikalingą vaško likutį nuo šildytuvo viršaus, šiek tiek pašildykite šį vašką, kol jis taps skystas, ir išvalykite jį popieriniu rankšluosčiu. 

Vaško tirpukų privalumai

Kvapnūs vaško tirpukai yra saugesni, pigesni, skleidžia daugiau kvapo, yra patogesni, nei žvakės. Vaško tirpukai neišskiria dūmų, todėl dega švariau nei įprastos žvakės.

Kur laikyti vaško tirpukus?

Vaškinio popieriaus maišeliai, plastikiniai indeliai su mažais skyreliais ar kartono dėžutės yra populiarūs pasirinkimai vaško tirpukams. Taip pat rekomenduojame vašką laikyti vertikaliai. Vaškas jūsų vaško tirpuke yra tiesiog jūsų kvapiųjų aliejų bazė.

Įspėjimai

Negalite palikti su degančia arbatine žvakute ar įjungto vaško šildytuvo visą naktį ar be priežiūros. Skersvėjai iš langų, ventiliatorių, ventiliacijos angų ar grįžtamojo oro gali labai paveikti jūsų šildytuvo vaško tirpinimo intensyvumą.

Skaityti kitą įrašą: Kaip pasigaminti namų kvapą?Rapsų ir kokosų vaškas NatureWax 660-55M, 1 kg pavyzdys
Rapsų ir kokosų vaškas NatureWax 660-55M, 10 kg BLOKAS
Rodoma nuo 1 iki 2 iš 2 (1 puslapių)