Kaip pasigaminti namų kvapą?

Kaip pasigaminti namų kvapą su lazdelėmis?

Kaip pasigaminti namų kvapą su lazdelėmis? 

Jums reikės kelių priemonių:

Ką reikia žinoti prieš gaminant namų kvapą su lazdelėmis?

Susipažinkite su pasirinkta namų kvapo baze - koks rekomenduojamas jos ir kvapo santykis mišinyje, ar norimas kvapas gali būti naudojamas šiame produkte Jums reikalinga koncentracija? Pavyzdžiui, lėto garavimo Augeo Clean Multi bazė dažniausiai naudojama 80 - 75 proc. mišinyje, likusią dalį sudaro aromatinis aliejus.

Patikrinkite aromatinio aliejaus IFRA dokumentą, 49 arba 50 leidimą (senesni yra nebegaliojantys) - ar jo 10A kategorijoje (į kurią įeina namų kvapai su lazdelėmis) leidžiama norima naudoti koncentracija - pavyzdžiui, jeigu norite naudoti 20 procentų kvapo šiame produkte, 10A kategorijoje nurodytas skaičius turi būti ne mažiau kaip 20, jeigu skaičius lygus 20 arba didesnis, vadinasi naudoti namų kvape su lazdelėmis šį kvapą yra saugu. Mūsų tiekiamų aromatinių aliejų aprašymų apačioje rasite nuorodas į kiekvieno kvapo IFRA dokumentą. Atrinkdami naujus aromatinius aliejus, mes stengiamės, kad IFRA 10A kategorija būtų ne žemesnė, negu 20 proc.

Kaip pamatuoti bazę ir kvapą?

Pasiruoškite namų kvapų mišinį pagal norimas bazės ir kvapo proporcijas gramais ir tik tada atsimatuokite reikiamą tūrį mililitrais - skirtingų mišinių svoris gramais neatitiks tūrio mililitrais, kadangi visų aromatinių aliejų tankiai yra skirtingi. Gerai sumaišykite šiuos du ingredientus buteliuke, įmerkite lazdeles ir leiskite joms įgerti kvapo.

Jums reikia namų kvapo buteliuko su siauru kakleliu, lazdelių, specialios skystos bazės namų kvapui ir aromatinio ar eterinio aliejaus, kurį praskiesite su skysta baze. Tai gali būti santykis 85 proc. bazės ir optimalūs 15 proc. kvapo arba 80 proc. bazės ir maksimalūs 20 proc. kvapo, priklausomai nuo kvapo intensyvumo ir gamybos rekomendacijų kvapo aprašyme. Pateiktos koncentracijos galioja naudojant mūsų siūlomus aromatinius ir eterinius aliejus.

Skaičiavimo pavyzdžiai:

  • 90 g bazės reikia 15% kvapo koncentracijos - 90gx0.15=13,5g kvapo. Visas mišinio svoris bus 90g+13,5g=103,5g. 
  • 100 g namų kvapo 20 proc. koncentracijai reikia 83 g bazės ir 17 g kvapo.

Sumaišykite šiuos du ingredientus švarioje metalinėje, stiklinėje ar PET plastiko taroje arba iškart namų kvapo buteliuke, kol mišinys taps vientisas, užsandarinkite jį ir palikite 2 - 3 paroms (ypač aktualu naudojant tirštesnės sudėties aliejus). Norėdami pradėti naudoti namų kvapą, įmerkite namų kvapo lazdelių (apie 7-8 vienetus 100 ml buteliukui arba mažiau, jeigu norisi ne tokio stipraus kvapo) ir leiskite joms įsigerti. Siekiant užtikrinti maksimalią kvapo sklaidą, lazdelės turi būti išlindusios virš buteliuko ne mažiau kaip 2/3 savo ilgio.

Kaip prižiūrėti namų kvapą?

Geriausia namų kvapą laikyti šiltoje aplinkoje, kurioje oras laisvai cirkuliuoja. Mažesnėje patalpoje namų kvapas bus stipresnis ir atvirkščiai - kuo didesnė aplinka, tuo silpniau jausis kvapas. Kvapo intensyvumą galite reguliuoti ir lazdelių kiekiu - daugiau lazdelių skleis intensyvesnį kvapą, tačiau ir kvapas išsieikvos atitinkamai greičiau. Po kurio laiko kvapui susilpnėjus, lazdeles galite pakeisti naujomis, jų apversti nebūtina, taip, kaip, pvz., rotango lazdelių. Jeigu kvapas vis tiek per silpnas, nors naudojote apie 20 proc kvapo koncentraciją bazėje, gali būti, kad jo koncentracija skystoje bazėje yra per didelė ir ji kemša lazdeles, tuomet reiktų sumažinti tokio kvapo kiekį iki kvapo ir bazės santykio 15:85.

Kokie kvapai tinka namų kvapų gamybai?

Namų kvapams gaminti tinka mūsų aromatiniai ir eteriniai aliejai. Prašome prieš pasirenkant kvapą perskaityti jo aprašyme, kokia yra didžiausia leistina to kvapo koncentracija namų kvapų bazėje, ir jos neviršyti. Dažniausiai tai bus 15 - 20 proc. kvapo skystoje bazėje. Visada patartina pirmiausia išbandyti kvapo ir bazės santykį 15:85. Kvapas būna pakankamai intensyvus ir nekemša lazdelių. Didesnis kiekis kvapo bazėje nebūtinai reikš, kad kvapas bus stipresnis. Atvirkščiai - jis gali užkimšti lazdeles ir joms bus sunku efektyviai skleisti kvapą. Taip pat didesnė negu 20 proc. kvapo koncentracija bazėje neatitiks namų kvapo ženklinimo reikalavimų.

Kas gali atlikti privalomąjį kosmetinį vertinimą odos priežiūros produkcijai?

Jeigu planuojate gaminti ir platinti rinkoje kosmetinius produktus su mūsų tiekiamais aromatiniais ar eteriniais aliejais (pvz., vonios, kūno priežiūros produktus, kvepalus, plaukų, odos priežiūros produktus, antiperspirantus, dezodorantus ar pan.), Jums reikės jų receptų kosmetinio vertinimo. Tai gali atlikti tokios kompanijos kaip Dr Koziej institutas Lenkijoje. 

Ką daryti, jeigu pagamintas namų kvapas yra silpnai juntamas arba turiu kitų problemų?

Tam gali būti įvairios priežastys. Šioje lentelėje pasiūlysime keletą sprendimo būdų ir idėjų:

ProblemaSprendimas
Aromatinis aliejus yra klampus (atrodo labiau kaip tirštas aliejus nei vanduo), buvo panaudota per didelė koncentracija ir lazdelės labai greitai užsikimšo
Naudokite 15 proc. arba dar mažiau kvapo, nenaudokite natūralaus pluošto lazdelių
Aromatinis aliejus yra savaime per silpnasNaudokite didesnę koncentraciją mišinyje - pvz., 20 proc., naudokite alkoholinę bazę (iki 5 - 10 proc. visai mišinio masei), naudokite sintetinio pluošto lazdeles. Jeigu kvapo intensyvumas vis tiek netenkina, galbūt verta išbandyti intensyvesnį kvapą.
Namų kvapas ir pradžių jautėsi, po to greitai visai nebegaravoGreičiausiai lazdelės užsikimšo - pakeiskite lazdeles į naujas arba panaudojote per daug kvapo ir mišinys per klampus
Namų kvapą jaučiu tik tada, kai praeinu pro šalįPakeiskite namų kvapo vietą - jam tinka vieta, kur oras nuolat juda, pvz., koridorius, fojė, neužstatykite namų kvapo kitais daiktais, baldais. Labiau garuos šiltoje vietoje ir kai įmerkta daugiau lazdelių. Taip pat gali būti, kad prie kvapo pripratote ir jo nejaučiate - paklauskite svečių, ar jie jaučia namų kvapą ir kaip vertina jo stiprumą dešimtbalėje sistemoje - galite nustebti! Taip pat turėkite omenyje, kad 100 ml buteliukas labiausiai tinka 10 - 20 kv. m. patalpai.
Namų kvapas garuoja per lėtaiPakeiskite lazdeles į sintetinio pluošto, įmerkite daugiau lazdelių arba jas apverskite kartą per savaitę, pabandykite gaminti bazę su 10 proc. etanolio, kuris paspartins garavimą. Galite laikyti tokį namų kvapą arčiau oro kondicionieriaus ar šildytuvo.
Namų kvapas garuoja per greitaiNaudokite mažiau kvapo mišinyje (10 - 15 proc.), natūralaus pluošto lazdeles, lėto garavimo bazę (pvz., Augeo Clean Multi), merkite mažiau lazdelių, nevartykite jų, laikykite namų kvapą vėsesnėje vietoje, toliau nuo palangių, šildytuvų, tiesioginės saulės šviesos.
Lazdelės yra storos / trumpos, nepakankamai efektyviai siurbia mišinį iš buteliuko į viršųLazdelės galimai yra per trumpos - bent pusė lazdelės ilgio turi būti išlindę iš buteliuko, kad garavimas būtų efektyvus.

Skaityti kitą įrašą: Kodėl žvakė nekvepia?

-66%

Bazė namų kvapams „Augeo Clean Multi“, 50 g

Bazė namų kvapams „Augeo Clean Multi“, 50 g

0.90€ 2.60€ Be PVM: 0.74€

Natūralios lazdelės namų kvapui 3 mmx340 mm, 6 vnt.
Nepavojinga bazė namų kvapams, 100 g

Nepavojinga bazė namų kvapams, 100 g

4.24€ Be PVM: 3.50€

Rodoma nuo 1 iki 6 iš 6 (1 puslapių)