Saugus elgesys su koncentruotais kvapais
Kaip saugiai elgtis su koncentruota medžiaga - kvapais?
Saugumas - svarbiausia
Viską atliekant taisyklingai, dėvėti apsaugines pirštines ir akinius pilant aliejų iš mažos talpos buteliuko gal ir atrodo nereikalinga. Kita vertus, netaisyklingai laikant buteliuką ar pilant iš didesnių talpų aliejus gali išsipilti. Nepamirškite, kad buteliuke kvapnieji aliejai yra koncentruoti ir tik išpilsčius į vašką jo koncentracija tampa nebepavojinga. Stenkitės neįkvėpti koncentruoto aromatinio ar eterinio aliejaus iš buteliuko – norėdami užuosti kvapą, tiesiog įlašinkite kelis aliejaus lašiukus į karštą vandenį. Rekomenduojama per ilgai kvapo neuostyti – vėliau bus sunku įvertinti kvapą, kai nosis „pripras“.
Taigi pilstant, sveriant, maišant su nepavojingomis bazėmis (vašku, namų kvapų baze ar panašiai) atidarytus koncentruotus kvapiuosius ar eterinius aliejus, ypač dirbant su didesniais kiekiais ir kasdien, rekomenduojame pasirūpinti savo sveikata ir naudoti šias darbo saugos specialistų siūlomas kvėpavimo takų ir odos apsaugos priemones:
- daugkartinius respiratorius (puskaukes) su organinių dujų ir garų filtrais, pavyzdžiui, komfortiškas ir kokybiškas 3M 7500 serijos puskaukes (šios rekomenduojamos dėl ypatingo komforto ir prigludimo, populiariausias vidutinis dydis M) ir organinių dujų ir garų filtrą, pavyzdžiui, 3M gamintojo A1 serijos modelius 6051, 6051i (su filtro galiojimo pabaigos indikatoriumi) arba A2 serijos, testuotos su didesniais koncentruotų garuojančių medžiagų kiekiais, modeliai 6055, 6055i (su filtro galiojimo pabaigos indikatoriumi);
- cheminėms medžiagoms atsparias (rekomenduojama nitrilines) pirštines, pavyzdžiui, vienkartines pirštines nuo chemikalų.
Kaip prižiūrėti, laikyti ir naudoti aromatinius aliejus:
- Aromatinį aliejų su vašku maišykite santykiu 4-8 g - 100 g vaško. Santykis priklauso nuo konkretaus kvapo. 6 g aromatinio aliejaus 100 g vaško būtų optimalus santykis pirminiam testavimui.
- Aliejų į vašką pilkite prieš pat išpilstydami vašką į formas, kruopščiai išmaišykite, stebėkite, kad nesusidarytų oro burbuliukų.
- Stenkitės, kad aliejaus nepatektų ant odos ar į akis.
- Nerūkykite. Venkite atviros liepsnos ar kitų potencialių užsiliepsnojimo šaltinių (pvz., elektros prietaisų).
- Gamindami žvakes kaitinkite vašką tik iki rekomenduojamos temperatūros.
- Neįkvėpkite aliejaus ir netepkite jo ant odos.
- Panaudojus aromatinius aliejus kruopščiai nusiplaukite rankas.
- Tinkamai vėdinkite patalpas, kuriose gaminate žvakes.
- Laikykite aromatinius aliejus uždarose talpose, toliau nuo karščio šaltinių.
- Laikykite aromatinius aliejus vaikams ar gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.
- Nepilkite aromatinio aliejaus tiesiai į kanalizaciją ar vandens telkinius.
Pirmosios pagalbos veiksmai:
- Jei aromatinio aliejaus pateko ant odos – nusiimkite suteptus rūbus, nuplaukite odą dideliu kiekiu vandens, galite papildomai naudoti muilą. Jei sudirgimas nepraeina ar yra matomas odos pažeidimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
- Jei aromatinio aliejaus pateko į akis – plaukite akis gausiu vandens kiekiu ne trumpiau kaip 10 minučių. Kreipkitės į gydytoją, jei sudirgimas nepraeina ar matomų audinių pažeidimų.
- Jei atsitiktinai nurijote aromatinio aliejaus – praskalaukite burną vandeniu, tada išgerkite ne mažiau kaip 1 stiklinę pieno ar vandens. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
- Jei įkvėpėte per daug aromatinio aliejaus – išeikite iš patalpos į gryną orą pakvėpuoti, pailsėkite. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Daugiau instrukcijų ieškokite atskiros koncentruotos medžiagos saugos duomenų lape.
Mūsų siūlomi aromatiniai aliejai yra tinkami augalinio vaško žvakėms, yra patikrinti kaip neturintys toksiško ar ekotoksikologinio poveikio aplinkai.
Ypač jautriems žmonėms reiktų būti atidesniems, taip pat būtina aliejus naudoti taisyklingai, imantis visų atsargumo priemonių, eterinius aliejus reikia tinkamai utilizuoti.
Skaityti kitą įrašą: Kaip saugiai deginti žvakes?
Šioje kategorijoje prekių nėra.