Kvapų natos - kas tai?

Kaip suprasti kvapų natas?


AUKŠČIAUSIOS (VIRŠUTINĖS) NATOS

Jaučiamos vos pasipurškus kvepalais ar užuodus pradinį kvapo dvelksmą iš buteliuko. Sukuria pirmąjį kvapo įspūdį. Kvapas būna intensyvus, patrauklus, lengvesnis, tačiau trumpalaikis, nes natos pereina į širdies, greit išgaravus smulkioms molekulėms. Viršutinės natos jaučiamos vos 5 - 15 minučių. Šių natų tikslas yra paskleisti pradinį kvapą, o po to sklandžiai pereiti į kitą kvapo dalį - širdies natas. Dažniausios viršutinės natos yra citrusiniai vaisiai (pvz., citrina, bergamotė), žolelės (pvz., levandos, bazilikas) ir lengvos gėlių natos (pvz., nerolis, karčiavaisių citrinmedžių lapai).

ŠIRDIES (VIDURINĖS) NATOS

Tai yra vidurinės kvapo kompozicijos natos, kvapo širdis, kuri atsiskleidžia po kelių minučių, kai viršutinės natos jau būna išsisklaidžiusios. Aromatas skleidžiasi ir yra jaučiamas apie 2 - 3 valandas. Šios natos geba išlaikyti ir dalį aukščiausių natų, taip pat jos maskuoja kai kurias bazines natas, padaro jas malonesnes. Vidurinės natos sudaro 40 - 80 procentų kvapo kompozicijos. Šios natos yra sudėtingesnės nei viršutinės. Vidurinės natos dažnai apima gėlių kvapus (pvz., rožių, jazminų, ylang-ylang), aštrių (pvz., cinamono, muskato riešutų) ir kai kurių vaisių ar žalių akordų.

BAZINĖS (PAGRINDINĖS) NATOS

Pagrindinės kvapo kompozicijos natos, tarsi baigiamasis akordas, kuris ant odos išlieka ilgiausiai - nuo 4 valandų iki dienos ar dar ilgiau. Šios natos yra sudarytos iš didelių, sunkių, ilgai išliekančių molekulių, kurios sukuria kvapui daugiasluoksniškumo, gilumo įspūdį. Jos palaiko lengvesnes natas. Įprastas bazines natas sudaro medienos aromatai (pvz., sandalmedžio, kedro), muskuso, vanilės, gintaro, pačiulio ir kiti žemės ar dervos kvapai.


Skaityti kitą įrašą: Žvakių saugos reikalavimai


Aromatinis aliejus „Agarmedis ir kvapioji bursera“, 30 g
Aromatinis aliejus „Agarmedžio galia“, 30 g
Aromatinis aliejus „Aksominis agarmedis“, 30 g
Aromatinis aliejus „Imbieras ir žalioji citrina“, 30 g
Aromatinis aliejus „Nakties eliksyras“, 30 g
Aromatinis aliejus „Romantiška kava“, 30 g
Aromatinis aliejus „Šafranas ir ambra“, 30 g

-29%

Aromatinis aliejus „Sekmadienio priešpiečiai“, 30 g
Aromatinis aliejus „Šiurkšti oda“, 30 g
Aromatinis aliejus „Vėsus vandenynas“, 30 g
Aromatinis aliejus „Žaliosios arbatos vakarėlis“, 30 g
Rodoma nuo 1 iki 12 iš 12 (1 puslapių)