Mitai apie medines dagtis

Populiariausi mitai apie medines dagtis  

Mitas Nr. 1

Medines dagtis reikia išvaškuoti prieš naudojimą

Netiesa. Jas reikia naudoti tokias, kokias gaunate, nes išvaškavimas nepagerins jų degimo. Jei jos dega blogai, reikia ieškoti kitų priežasčių: galbūt dagties dydis yra netinkamas arba ji yra per mažai pakirpta. Medines dagtis reikia pakirpti iki 3-5 mm virš vaško (medvilnės dagtis rekomenduojama pakirpti iki 5-7 mm).

Mitas Nr. 2

Medines dagtis sunkiau naudoti, negu medvilnės

Tinkamai parinkus medinę dagtį, žvakes su jomis gaminti yra lengviau, negu su įprastomis medvilnės dagtimis. Medinė dagtis turi platų pagrindą, sukuria platesnį degimo plotą. Jei dagtis per greitai lydo vašką ir rūksta, reiktų sumažinti jos dydį. Vaškas turėtų išsilydyti iki kraštų per maždaug dvi valandas. Medinėms dagtims nereikia dagčių centravimo įrankių, jos nelinksta ir nejuda – tai sutaupo laiko. Visiškai saugiam naudojimui rekomenduojame naudoti tik dagties laikiklio lipduką.

Mitas Nr. 3

Kad geriau degtų, medinė dagtis turi būti ilgesnė

Geriausiai liepsnai užtikrinti medinę dagtį reikia patrumpinti iki maždaug 3-5 mm. Jei dagtis parinkta teisingai pagal indo dydį ir vaško mišinį, liepsna bus graži. Jei dagtis bus per ilga, vaškas nepasieks dagties viršaus ir nesukurs liepsnos, taigi ji bus itin silpna arba po kurio laiko užges.

Mitas Nr. 4

Medinės dagtys normaliai nedega

Žvakė, nepriklausomai nuo to, su kokia dagtimi buvo pagaminta – medvilnės ar medine – nedega tik dėl to, kad ji buvo netinkamai pagaminta. Tam įtakos turi ne tik tinkamai parinktas dagties dydis, bet ir vaško su visais priedais – aromatiniais ar eteriniais aliejais, dažais – mišinys ir tų priedų kiekis vaške.

Mitas Nr. 5

Medinės dagtys netinka sojų vaškui

Sojų vaškas dega lėčiau, kaip ir bet kuris kitas augalinės kilmės vaškas, pvz., bičių, tad tinkamai parinkta dagtis (tiek pločio, tiek storio atžvilgiu) yra ypač svarbu. Kad liepsna būtų stipresnė, gali būti naudojama pastiprinto tipo medinė dagtis – tai suglaustos plati ir siaura (1/3 pagrindinės dagties dydžio) dagtys („booster“ tipo dagtis) arba naudojamos dvi vienodos suglaustos dagtys („dual“ tipo dagtis).

Mitas Nr. 6

Medinės dagtys nedega taip gerai kaip medvilnės dagtys

Jei medinė dagtis parinkta tinkamai pagal indo diametrą ir vaško mišinį, liepsna bus puiki. Taip pat medinė dagtis jaukiai spragsi ir pasižymi horizontaliai judančia liepsna.

Mitas Nr. 7

Medinė dagtis gali būti pagaminta iš bet kokios medienos namų sąlygomis

Netiesa, jei norite saugios ir tinkamos liepsnos. Licencijuotas gamintojas garantuoja saugų medinių dagčių degimą be nepageidaujamų šalutinių produktų, dėl to tokios dagtys yra patentuotos.

Mitas Nr. 8

Medinės dagtys netinka žvakėms su dideliu kvapo kiekiu

Medinė dagtis tinka tokioms žvakėms lygiai taip pat, kaip medvilnės dagtis. Be to, kvapų ekspertai teigia, jog naudoti daugiau negu 12 procentų kvapo vaško kiekiui yra netikslinga, nes tai nebepagerina kvapo sklaidos žvakėje, atvirkščiai, - netgi gali būti pavojingos liepsnos priežastis. Taigi šiuo atveju 6-8 procentai kvapo vaško kiekiui yra visiškai pakankama vidutiniškam kvapo stiprumui pasiekti, o 8-12 procentų – stipriam kvapo stiprumui.

Mitas Nr. 9

Medinės dagtys yra kenksmingos aplinkai

Pirkdami patentuotas medines dagtis iš patikimo pardavėjo jūs remiate atsakingą gamybą iš JAV tvariai prižiūrimų miškų. Prastos kokybės medvilnės dagtys gali būti pagamintos iš pesticidais apdorotos medvilnės, joms pagaminti sunaudojamas didelis kiekis vandens.

Mitas Nr. 10

Medinės dagtys nespragsi

Tinkamai naudojamos medinės dagtys tikrai spragsi! Tam nereikia jokių specialių apdirbimo medžiagų. Jeigu norite efektyvaus spragsėjimo efekto, nenaudokite 100 proc. sojų vaško, geriau vaškas, kuriame yra bent šiek tiek kokosų vaško ar maistinio parafino, nes sojų vaškas slopina spragsėjimą.

Mitas Nr. 11

Medinės dagtys tinka tik kaimo stiliaus žvakėms gaminti

Žvakės su medinėmis dagtimis šiuo metu laikomos moderniomis ir šiuolaikiškomis, medinės dagtys tinka tiek įprastoms, tiek prabangioms žvakėms kurti.

Parengta pagal Makesy, Co. informaciją.


Skaityti kitą įrašą: Kodėl žmonės perka žvakes?


Banguotos medinės dagtys, 80x25 mm, 10 vnt.
Medinės dagtys HEARTS, 75x25 mm, 10 vnt., SU LAIKIKLIAIS
Medinės dagtys „X .04“, 75x10 mm, 10 vnt.
Medinės dagtys „LCB .04“, dydis 9.5 mm, 10 vnt.
Medinės dagtys „LCB .04“, dydis 12.7 mm, 10 vnt.
Medinės dagtys „LCB .04“, dydis 15.9 mm, 10 vnt.
Medinės dagtys „LCB .04“, dydis 19.1 mm, 10 vnt.
Medinės dagtys „LCB .04“, pavyzdžių rinkinys, 6 vnt.
Metalinis laikiklis medinei dagčiai, 1 vnt.
Žemo profilio metalinis laikiklis medinei dagčiai, 1 vnt.
Rodoma nuo 1 iki 12 iš 12 (1 puslapių)