Žvakių gamybos terminai

Svarbūs žvakių gamybos terminaiSvarbūs žvakių gamybos terminai

Ar kada nors ieškojote, ką reiškia vienas ar kitas žvakių gamyboje vartojamas terminas ar trumpinys? Nebeieškokite, nes šiame įraše apžvelgsime pagrindinius žvakių gamybos terminus - susipažinkite su jais!

  1. Antrasis užpylimas – neužpildytos vietos, likusios po to, kai vaškas visiškai atvėsęs, užliejimas, kad žvakės viršus taptų lygus.
  2. Arbatinė žvakutė: maža žvakutė, paprastai pilama į aliuminio ar polikarbonato indelį, kurio skersmuo yra maždaug 38 mm, o aukštis apie 24 mm.
  3. Be šerdies: naudojamas dagtims apibūdinti, tai reiškia, kad nėra pagrindinės medžiagos.
  4. Brandinimas: pagamintos žvakės išlaikymas tam tikrą laiką iki uždegimo, kad ji galutinai sustingtų, pasausėtų, susijungtų visų žvakės dedamųjų medžiagų molekulės, kad padėtų sustiprinti žvakės kvapą.
  5. Dagties centravimo įrankis: ant dagties dedamas įrankis, naudojamas gaminant žvakes, kad išlaikytų dagtį žvakės viršuje centre.
  6. Dagties laikiklis: plokščias metalinis apskritimas su maža skylute centre dagčiai; laiko dagtį žvakės apačioje.
  7. Dažai: dažikliai, naudojami vaško spalvai suteikti.
  8. Degimo greitis: per valandą išdegančio vaško kiekis gramais. 
  9. Degimo laikas: laikas, per kurį žvakėje esantis vaškas visiškai išdega.
  10. Eterinis aliejus: aliejus, gaunamas iš natūralių medžiagų (augalinės medžiagos, gėlių, lapų, medžio, žolės).
  11. Forma: forma, naudojama laisvai stovinčios (kietosios) žvakės gamybai. Paprastai formos yra pagamintos iš silikono, aliuminio ar plastiko.
  12. Formos purškalas: priemonė, skirta padengti kietosios žvakės gamybos formos vidų, kad būtų lengviau išimti žvakę jai sustingus.
  13. Formos sandariklis: į molį panaši medžiaga, naudojama formos dugne esančiai skylutei užsandarinti, naudojama norint užblokuoti papildomą erdvę, likusią aplink dagtį formos išorėje.
  14. Grybo formavimasis (angl. „Mushrooming“): anglies sankaupos ant dagties galiuko po deginimo. Tai - neišdegęs žvakės produktas.
  15. Išpilstymo temperatūra: Tai - temperatūra, kurios esamą vašką pilate į formą ar indus. Išpilstymo temperatūra priklauso nuo naudojamo vaško tipo ir norimo efekto.
  16. Įgriuva: ertmė, kuri susidaro, kai vaškas sukietėja ir susitraukia.
  17. Išleidimo skylės: žvakėse įkištos skylės, kad pasišalintų oro burbuliukai, kurie gali susidaryti vaškui vėstant, taip pasiruošiama antrajam užpylimui.
  18. Kaklelis: vertikalus metalinio dagties laikiklio elementas, pritvirtinantis laikiklį prie dagties. Laikiklių kakliukų ilgiai gali skirtis.
  19. Karštas kvapas (angl. „Hot Throw“): kvapas, skleidžiamas degančios žvakės.
  20. Kietoji žvakė: žvakė, pagaminta formoje ir skirta laisvai stovėti.
  21. Kietosios (laisvai stovinčios) žvakės: Tai netaisyklingos formos, laisvai stovinčios žvakės, pagamintos liejant, lipdant ir (arba) pilant vašką į formą. Daugelis tokių žvakių yra skirtos deginti, o kitos naudojamos dekoravimui ir nėra skirtos deginti, ypač netaisyklingos formos žvakės.
  22. Kvapusis (aromatinis) aliejus: sintetinių ir (arba) natūralių komponentų mišinys, naudojamas kvapniam aliejui sukurti.
  23. Kvapo koncentracija: vaške esantis kvapo kiekis; paprastai nurodoma procentais.
  24. Kvapo sklaida (angl. „Scent Throw“): žvakės skleidžiamas kvapas. (Taip pat žiūrėkite šaltas ir karštas metimas)
  25. Kūginė žvakė: aukšta, plona žvakė, kuri degimo gale tampa plonesnė. Su šio tipo žvakėmis reikia naudoti žvakidę.
  26. Lydymosi temperatūra: temperatūra, kurią pasiekęs vaškas pradeda skystėti.
  27. Lydymosi baseinas: suskystėjęs vaškas degančios žvakės paviršiuje.
  28. MSDL (Medžiagų saugos duomenų lapas): Gaminių saugos informacijos lapai, kuriuos parengia gaminių gamintojai ir pardavėjai.
  29. OOB kvapas (angl. „Scent Out of the Bottle“): kvapiojo aliejaus aromatas, užuodžiamas tiesiai iš buteliuko.
  30. Panardinimas: pagamintos kietosios žvakės paviršiaus padengimas alternatyviu vašku, kad išgautumėte spalvą ar kitus efektus.
  31. Parafino vaškas: pagamintas iš rafinuotos naftos, dažniausiai naudojamas vaškas žvakių gamyboje.
  32. Peršokimo linijos (angl. „Jump lines“): nenumatytos horizontalios linijos arba žiedai palei indelio ar kietosios žvakės šonus. Linijos suteikia vaškui šiurkščią arba šiek tiek įdubusią išvaizdą ir neleidžia išgauti glotnaus žvakės paviršiaus.
  33. Priedas: medžiaga, sumaišyta su vašku, siekiant pagerinti jo degimo savybes arba pakeisti jo savybes. Priedai gali būti UV stabilizatorius (pvz., BEKRO CS 6000), stearino rūgštis (pvz., TEFACID 1 VL ),  pagalbinė priemonė degimui (pvz., BEKRO BE 60) arba vaško baliklis (pvz., BEKRO balti dažai 08-201).
  34. Pliūpsnio temperatūra: žemiausia temperatūra, kuriai esant degiojo skysčio garai gali akimirksniu užsidegti ore. Tai susiję ir su vašku, ir su kvapiaisiais aliejais. Vaško atveju tai yra temperatūra, kurią vaškas turėtų pasiekti, kad jis sudegtų ir užsidegtų. Kvapiajam aliejui tai - temperatūra, kuri turi būti, kad aliejus užsidegtų susilietus su kibirkštimi arba atvira liepsna.
  35. Rasojimas: tai žvakės vaško paviršiaus pasidengimas lašeliais, kurie gali atsirasti dėl tiesioginių saulės spindulių, didelio drėgmės kiekio ore arba per didelio kvapo kiekio vaške.
  36. Sintetinis aliejus: žmogaus sukurtas aromatinis aliejus.
  37. Sojų vaškas: natūralus vaškas, pagamintas iš sojų pupelių. Švariai degantis vaškas, kuris yra natūrali alternatyva parafinui.
  38. Stearino rūgštis: Naudojama padidinti vaško nepermatomumą, sulėtinti degimą ir pakietinti vašką.
  39. Susitraukimas: dauguma parafino vaškų susitrauks vos tik sukietėję ir atsiskirs nuo formos ar indelio šonų, taip pat įdubs viduryje.
  40. Skersmuo (diametras): Žvakės, jos indo ar formelės išmatavimas plačiausioje vietoje.
  41. Sluoksniuotos žvakės: 2 ar daugiau skirtingų spalvų žvakės induose arba kietosios žvakės.
  42. Šaltas kvapas (angl. „Cold Throw“): kvapas, skleidžiamas žvakės, kai ji nedega.
  43. Šerdis: reiškia žvakės vidų. Taip pat terminas naudojamas norint nurodyti vidinę žvakės dagties medžiagą (gali būti medvilnės, lino, pluoštinės kanapės ar popieriaus).
  44. Švytėjimas (angl. „Afterglow“): šviesa, skleidžiama pašalinus energijos šaltinį. Dagtis gali „švytėti“ ir šiek tiek dar degti net ir ją užgesinus.
  45. Šerkšnas: baltos, kreidą primenančios dėmės, kurios dažnai atsiranda ant sojų žvakių. Panašiai kaip žydėjimą primenantis raštas, susidarantis ant bičių vaško žvakių. 
  46. Šlapios dėmės: sritis, kurioje vaškas atsitraukė nuo indo sienelių ir paliko šlapios dėmės įspūdį; dažna žvakių indeliuose problema. 
  47. Tunelio formavimasis: kai dagtis neišlydo pilno vaško baseinėlio žvakėje, palikdama neištirpusio vaško žiedą žvakės šonuose.
  48. UV stabilizatorius: priedas, naudojamas apsaugoti vašką nuo blukimo, kai žvakė yra veikiama UV spindulių arba fluorescencinės šviesos.
  49. Vandens vonelė: du puodai, įdėti vienas į kitą, mažesnis puodas su vašku, didesnis su vandeniu, skirti lėtai ir tolygiai kaitinti vašką, kol jis išsilydo.
  50. Vaškuotas: terminas, vartojamas kalbant apie dagtis; reiškia dagtis, padengtas vašku.
  51. Vieno užpylimo vaškas: vaškas, kuris nesusitraukia tiek, kad prireiktų antrojo užpylimo.
  52. Žvakė indelyje: bet kokia žvakė, pilama į bet kokio tipo indą, pvz., stiklainius, stiklines, skardines ir pan. Žvakės induose sukuria didelį išlydyto vaško baseinėlį. Kadangi vaškas yra inde, šio tipo žvakės yra patogios naudoti ir labai populiarios. Tokios žvakės taip pat skleidžia stiprų kvapą, kurį lemia jų sukuriami išlydyto vaško baseinėliai.

Skaitykite kitą įrašą: Žvakių gamybos patarimai pradedantiems


Šioje kategorijoje prekių nėra.