Kaip suprasti IFRA sertifikatą?

Kaip suprasti IFRA sertifikatą

Kaip suprasti IFRA sertifikatą?

IFRA (Tarptautinės kvepalų asociacijos) sertifikatas turi didelę reikšmę kvepalų ir kosmetikos pramonėje, nes užtikrina saugų ir atsakingą kvapų naudojimą įvairiuose plataus vartojimo produktuose. Nuo pat įkūrimo 1973 m. turinti turtingą istoriją, IFRA buvo tvirtai pasišventusi reguliuoti ir skatinti saugų kvepalų sudedamųjų dalių naudojimą visame pasaulyje. Šis sertifikatas įkūnija griežtų mokslinių vertinimų, pramonės bendradarbiavimo ir įsipareigojimo saugoti žmonių sveikatą ir aplinką kulminaciją.

Iš esmės IFRA sertifikatas yra įrodymas, kad įmonė laikosi griežtų gairių ir apribojimų, nustatytų IFRA standartuose. Šie standartai yra kruopščiai parengti remiantis moksliniais tyrimais, rizikos vertinimais ir pramonės ekspertų indėliu. Jų pagrindinis tikslas – sumažinti bet kokią galimą riziką, susijusią su kvapiųjų medžiagų sudedamųjų dalių naudojimu, užtikrinant, kad galutiniai produktai būtų saugūs vartotojams ir nekeltų žalos žmonių sveikatai ar aplinkai.

IFRA kategorijų supratimas yra labai svarbus kiekvienam, dirbančiam kvepalų ir kosmetikos pramonėje, nes šios kategorijos pateikia gaires, kaip saugiai naudoti kvepalų sudedamąsias dalis įvairiuose plataus vartojimo produktuose. IFRA klasifikavimo sistema kvepalus klasifikuoja pagal galimą odos jautrinimo riziką. Šios kategorijos padeda gamintojams, mišinių kūrėjams ir reguliavimo institucijoms nustatyti tinkamus konkrečių sudedamųjų dalių naudojimo lygius skirtinguose produktuose.

Žinokite tikslą: IFRA kategorijomis siekiama užtikrinti vartotojų saugumą, kvepalų sudedamąsias dalis skirstant į kategorijas pagal jų potencialą sukelti odos jautrinimą, nepageidaujamą odos reakciją. Odos jautrinimas gali sukelti alergines reakcijas, kai tam tikros medžiagos patenka į odą. IFRA kategorijos padeda nustatyti koncentracijos ribas, kurioms esant šie ingredientai gali būti saugiai naudojami gaminiuose.

Kategorijos ir koncentracijos ribos: naujausiame IFRA sertifikato leidime yra 18 skirtingų kategorijų, kurių kiekviena turi savo koncentracijos ribą. Čia apibūdinsime kiekvieną iš kategorijų ir paaiškinsime, kokias taikymo sritis (galutinių produktų tipus) jos apima. Jūsų patogumui paryškinome populiariausius mūsų klientų gaminamus produktus. Jei abejojate, tiesiog ieškokite norimo galutinio produkto šiame sąraše, nustatykite reikiamą IFRA kategoriją ir patikrinkite ribą savo aromatinio aliejaus IFRA sertifikate.

1 kategorija: nenuplaunami produktai, dažniausiai naudojami ant lūpų. Vaikiški žaislai, Visų rūšių lūpų gaminiai (kieti ir skysti lūpų dažai, balzamai, skaidrūs ar spalvoti ir kt.).

2 kategorija: nenuplaunami produktai, paprastai naudojami pažastims. Visų tipų dezodorantai ir antiperspirantai, įskaitant kvapiuosius kūno purškiklius ir kūno purškalus.

3 kategorija: produktai paprastai tepami ant veido pirštų galiukais. Visų tipų akių produktai (akių šešėliai, tušas, akių kontūro pieštukas, akių makiažas ir kt.), Moteriškas makiažas (Pagrindinis pagrindas), Visų tipų makiažo valikliai, Nosies porų juostelės, Servetėlės arba gaivinančios servetėlės veidui, kaklui , rankų, kūno, Kūno dažai (vaikams ir suaugusiems), Veido kaukės (veido procedūra).

4 kategorija: kvapnūs gaminiai, dažniausiai naudojami kaklui, veidui ir riešams. Visų rūšių hidroalkoholiniai ir nehidroalkoholiniai smulkūs kvapai (tualetinis vanduo, kvepalai, odekolonas, kieti kvepalai, kvapnus kremas, alkoholis po skutimosi ir kt.), Kvapiosios apyrankės, Kvepalų rinkinių sudedamosios dalys ir kvapų mišiniai kosmetikos rinkiniams, Kvapų pagalvėlės, Folijos pakuotės, Kvapų juostelės hidroalkoholiniams produktams.

5A kategorija: kūno losjonai, tepami ant kūno naudojant rankas (delnus), pirmiausia nenuplaunami. Kūno kremai, aliejai, visų tipų losjonai (išskyrus kūdikių kremą, losjoną, aliejų), Pėdų priežiūros priemonės (kremai ir pudras), Vabzdžių repelentai, skirti tepti ant odos, Visos pudros ir talkai (išskyrus kūdikių pudras ir talkus).

5B kategorija: veido drėkinamieji produktai, tepami ant veido naudojant rankas (delnus), pirmiausia nenuplaunami. Veido kremai, tonikai ir drėkikliai.

5C kategorija: rankų kremo gaminiai, tepami ant rankų naudojant rankas (delnus), pirmiausia nenuplaunami. Rankų kremas, Nagų priežiūros priemonės (įskaitant odelių kremus ir kt.), Rankų dezinfekavimo priemonės.

5D kategorija: kūdikių kremai, kūdikių aliejai ir kūdikių talkas. Kūdikių losjonas, kremas, aliejus, pudra/talkas.

6 kategorija: Nuplaunami produktai, esant lūpoms ir burnai. Burnos skalavimo skystis, įskaitant kvėpavimo purškiklius, tabletes ir juosteles, dantų pastą ir dantų miltelius.

7A kategorija: nuplaunami produktai, užtepti ant plaukų šiek tiek palietus rankomis. Nuplaunami plaukai nuolatiniam ar kitokiam plaukų gydymui (pvz., atpalaiduojamiesiems), įskaitant plaukų dažus.

7B kategorija: nenuplaunami produktai tepami ant plaukų šiek tiek palietus rankomis. Plaukų purškalai, visų tipų plaukų formavimo priemonės (putos, geliai, palikimas kondicionieriuose), Sausas šampūnas arba bevandenis šampūnas, Plaukų dezodorantas, Palikite ant plaukų nuolatinės arba kitos cheminės plaukų priežiūros priemonės (pvz., atpalaiduojamosios priemonės), įskaitant plaukų dažus.

8 kategorija: produktai, turintys didelį anogenitalinį poveikį. Intymios servetėlės, Tamponai, Kūdikių servetėlės, Drėgnas tualetinis popierius.

9 kategorija: Nuplaunami produktai, veikiami kūno ir rankų. Muilo gabalėlis, Šampūnas, Veido prausikliai, geliai, šveitikliai, Kondicionierius (nuplaunamas), Skystas muilas, Kūno prausimosi ir dušo geliai, Vonios geliai, putos, druskos, aliejai, Kūdikių prausiklis, vonia, šampūnas, Pėdų priežiūros priemonės (kai pėdos įkišamos į vonią mirkyti), Skutimosi kremai, Depiliacija (taip pat ir veido), Vaškai mechaniniam plaukų šalinimui, Šampūnai naminiams gyvūnėliams.

10A kategorija: Buitinė priežiūra, išskyrus aerozolinius produktus (išskyrus aerozolinius / purškiamus produktus). Skalbinių ploviklis rankomis, skalbinių paruošimas (visų tipų), rankinis indų ploviklis, kietų paviršių valiklis (visų tipų), skalbinių plovikliai su mašinomis, kurie liečiasi su oda (pvz., skysčiai, milteliai), cheminio valymo rinkiniai, tualeto sėdynių servetėlės, audinių minkštikliai ( skysčiai ir džiovinimo paklodės), kiti buitiniai valymo produktai (audinių valikliai, minkštų paviršių valikliai, kilimų valikliai, baldų blizgikliai (purškikliai ir servetėlės), odos valymo servetėlės, krakmolo purškikliai, dėmių valikliai, audinius gerinantys purškikliai, tekstilės apdorojimo produktai, įskaitant dezodorantą) , Grindų vaškas, Kvepiantis aliejus lempų žiedams, lazdelių difuzoriams (namų kvapams su pluoštinėmis lazdelėmis), popuri ir kt., Lyginimo vanduo.

10B kategorija: Buitiniai aerozoliniai / purškiami produktai. Oro gaivikliai, purškikliai, įskaitant aerozolį ir pompą, insekticidų aerozoliai arba purškalai, purškalai (visų tipų), naudojami gyvūnams.

11A kategorija: produktai, kurių numatomas sąlytis su oda, tačiau iš inertiško pagrindo į odą patenka minimalus kvapas be UV poveikio. Moteriškos higienos įprasti įklotai, tarplabialiniai įklotai, moteriški higienos įklotai, sauskelnės (kūdikiams ir suaugusiems), suaugusiųjų šlapimo nelaikymo kelnaitės, įklotai, Tualetinis popierius (sausas).

11B kategorija: gaminiai, kurių numatomas sąlytis su oda, tačiau iš inertiško pagrindo, galimo UV poveikio, ant odos prasiskverbia minimalus kvapas. Pėdkelnės su drėkinamaisiais kremais, Kvapios kojinės, pirštinės, Veido servetėlės (sausos servetėlės), Servetėlės, Popieriniai rankšluosčiai, Kviečių maišeliai, Kvapios veido kaukės (popierinės/apsauginės, neskirtos naudoti kaip medicinos prietaisas).

12 kategorija: produktai, kurie nėra skirti tiesioginiam sąlyčiui su oda, minimaliam arba nereikšmingam pernešimui ant odos. Oro tiekimo sistemos, oro gaivikliai ir visų tipų kvapikliai (išskyrus 10 kategorijoje išvardytus aerozolius), pvz. papildiniai ir uždari skysčių užpildai, kietas substratas, membranos tiekimas, elektriniai, milteliai, kvapiųjų medžiagų paketėliai, smilkalai, oro gaivinimo kristalai, automatiniai purškalai (įskaitant koncentruotus aerozolius su išmatuotomis dozėmis [diapazonas 0,05–0,5 ml/purškimas]), uždari oro gaivikliai , Visų tipų žvakės (įskaitant apvalkalus), kačių kraikas, dezodorantai / maskuokliai, neskirti liestis su oda (pvz., audinių džiovinimo mašinos dezodorantai, kilimų milteliai), kuras / insekticidai (pvz., uodų ritės, popierinis, elektrinis, drabužiams), išskyrus aerozolius/ purškalas, Joss lazdelės arba smilkalai, skalbinių plovikliai, kurie minimaliai liečiasi su oda (pvz., ankštys), skalbinių ploviklis ir dezodorantas, dažai, plastikiniai gaminiai (išskyrus žaislus), "braižyti ir uostyti" (mėginių ėmimo technologija), kvapų pakuotė, kvapų tiekimo sistema naudojant sauso oro technologiją, Batų tepalus, Tualeto blokelius, Uoslės stalo žaidimus.

Pavyzdys, kaip naudoti IFRA sertifikatus: tarkime, kad norite pagaminti namų kvapą su lazdelėmis, šis gaminys patenka į IFRA 10A kategoriją. Bazėje planuojate naudoti 20 procentų kvapiojo aliejaus. Tada, pavyzdžiui, atsidarote norimo naudoti kvapiojo aliejaus „Auksinė valanda“ IFRA sertifikatą ir matote, kad riba yra 27,27 procentų. tai reiškia, kad jį saugu naudoti norima koncentracija (20 procentų). Jei patikrinsite kurio nors kvapiojo aliejaus IFRA sertifikatą ir pamatysite, kad jūsų dominančios kategorijos 10A riba yra, tarkime, gana žema (pvz., 12 proc.), tuomet galbūt norėsite praleisti šį kvapų aliejų ir nenaudoti jo namų kvapui su lazdelėmis. Tačiau vis tiek galite pabandyti pasigaminti namų kvapą su lazdelėmis, atitinkantį aukščiausią IFRA ribą (12 proc.), ir pažiūrėti, ar jus tenkina kvapo sklaida. Kiekvienas kvapusis aliejus turi savo individualų IFRA sertifikatą, todėl rekomenduojame jį pasitikrinti prieš nusprendžiant su juo gaminti konkretų galutinį produktą. Planuojama kvapiųjų aliejų koncentracija neturėtų viršyti IFRA nurodytos ribos.

IFRA sertifikato paaiškinimas

Ženklinimas ir formuluotė: Gamintojai, kurdami produktus, turi vadovautis IFRA standartais. Į skirtingas IFRA kategorijas patenkantys ingredientai turėtų būti naudojami laikantis nustatytų koncentracijos ribų. Ši informacija turėtų būti aiškiai nurodyta ant gaminio pakuočių, kad būtų informuoti vartotojai ir reguliavimo institucijos.

Atnaujinimas: Kvepalų pramonė nuolat vystosi, o IFRA reguliariai atnaujina savo gaires, pagrįstas naujais moksliniais tyrimais ir rizikos vertinimais. Siekdami užtikrinti atitiktį, gamintojai turi būti informuoti apie naujausius IFRA standartus ir atlikti reikiamus formulių pakeitimus. Šiuo metu jau paskelbta naujausia - 51-a - IFRA sertifikato versija.

Norint suprasti IFRA kategorijas, reikia pripažinti galimą kvapiųjų medžiagų sudedamųjų dalių jautrinimo riziką ir atitinkamas jų koncentracijos ribas įvairių tipų produktuose. Laikydamiesi šių kategorijų, gamintojai gali gaminti saugius ir vartotojams patogius gaminius, kartu skatindami skaidrumą ir klientų pasitikėjimą.

Publikuota 2023.08.27.


Skaityti kitą įrašą: Populiarėjančių žvakių stilių dešimtukas


Šioje kategorijoje prekių nėra.